بک لینک چیست

بک لینک چیست

بک لینک چیست

بک لینک چیست !

قطعا شما هم طی سال های اخیر ، خصوصا یک الی دو سال گذشته نام بک لینک یا لینک بیلدینگ را شنیده و یا تجربه کرده اید ! اما باید دید که از این دو واژه به درک صحیحی رسیده اید یا خیر .

این روزها هنگامی بحث سئو و یا بهینه سازی وب سایت بر سرزبان می آید ، اغلب افراد تنها یک گزینه به ذهنشان خطور می کند و آن هم ایجاد بک لینک است . چرا که بر این تصور هستند که بک لینک میتواند به آسانی سایت آن ها را در موتورهای جستجوگر مانند گوگل ، بینک و یاهو به رتبات بالا برساند . تا چه میزانی این صحبت و تصویر افراد درست است را می سپاریم به توضیحاتی که در ادامه این مطلب در راستای آموزش لینک بیلدینگ به آن اشاره خواهیم کرد .

بک لینک چیست
بک لینک چیست

تعریف بک لینک یا لینک بیلدینگ چیست ؟

در دنیایی زندگی می کنید که ارتباطات مجازی بیش از پیش در حال افزایش است ، این ارتباطات در کسب و کار و تجارت به معنای افزایش میزان فروش محصولات و معرفی هرچه بیشتر خدمات می باشد . وقتی که یک وب سایت راه اندازی میکنیم باید به عوامل متعددی بی اندیشیم تا بتوانیم روند رو به رشد و پیشرفت خوبی را شاهد باشیم . در این راستا علاوه بر رسیدگی به مباحث طراحی سایت ، رابط کاربری و تجربه کاربری ( که خارج این بحث است ) ، سئو یا بهینه سازی وب سایت برای موتورجستجوگر یک عامل مهم و تاثیر گذار بر میزان فروش شما می باشد .

بک لینک به نوعی رابط ارتباط بین وب سایت های مختلف می باشد . بطوری که شما از یک وب سایت به عنوان مبدا لینک به سایت یا صفحه ای دیگر به عنوان مقصد لینک ارتباط داخلی و خارجی بر قرار می کنید .

به طور مثال از سایت A به سایت B لینک می دهید .

لینک سازی به قسمت ها و شاخه های مختلفی تقسیم می شود :

  1. لینک سازی داخلی
  2. لینک سازی خارجی
  3. لینک های فالو و لینک های نافالو  ( در مقاله ای جداگانه توضیح داده می شود .

لینک داخلی : این مدل لینک سازی در چارچوب سئو داخلی صفحات یک سایت صورت میگیرد که آن ( Onpage Seo ) میگویند ، به طور خلاصه در داخل سایت از یک مطلب یا صفحه داخلی به یک بخش ، مطلب ، صفحه دیگر در درون یک وب سایت لینک داده می شود که ارتباط داخلی برای کاربران و خزندگان گوگل برقرار شود .

لینک خارجی : این مدل لینک بیلدینگ این روزها با افراط زیادی از جانب کاربران و مدیران وب سایت صورت میگیرد ( در این ارتباط بزودی توضیحاتی داده خواهد شد ) ، اما به هر لینکی که از یک وب سایت به وب سایت شما داده می شود و یا بالعکس لینک خارجی گفته می شود . این لینک خارجی میتواند یک انجمن باشد یا شبکه اجتماعی ، بوکمارک ها و …

نتیجه گیری :

داشتن بک لینک برای هر وب سایتی یک نیاز مهم و تاثیر گذار است ، اما برای جذب و اقدام به لینک سازی قوائد و قوانینی توسط گوگل وزن شده است که اگر میخواهید در موتورهای جستجوگر به ویژه گوگل رتبه قابل قبولی داشته باشید نه تنها به ساخت بک لینک اصولی بلکه می بایست وب سایت خود را به طور کامل مورد بررسی دقیق و برای موتور های جستجوگر و کاربران اینترنتی بهینه سازی سایت کنید .

جذب بک لینک به هر طریقی که خلاف قوانین گوگل باشد برای وب سایت شما یک نمره منفی و غیر قابل بازگشت است که باید به این موضوع توجه اساسی داشته باشید تا از خطرات جریمه الگوریتم های گوگل در امان باشید .

انتهای مطلب.

اختصاصی آموزش سئو باتیس

One Reply to “بک لینک چیست”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *